Loading

Założenia projektu pt: „Smaki regionów”

Założeniem projektu pt: „Smaki regionów” jest
organizacja cyklicznego, trwającego trzy dni wydarzenia otwartego dla mieszkańców wybranych miast Polski.

Formuła skupiona jest wokół dwóch haseł, które będą określać charakter naszych spotkań.

TRADYCJA I KULTURA

czyli królować będą produkty związane z dziedzictwem kultury i folklorem. Projekt zapozna uczestników z wyrobami sztuki ludowej, rękodziełem oraz smakiem staropolskiej kuchni regionalnej. Jedzenie przygotowane według najstarszych receptur pozwoli naszym odwiedzającym odkryć różnorodność i bogactwo smaku polskiej kuchni.

EKO ŻYWNOŚĆ

czyli naturalne produkty od małych lokalnych wytwórców z całej Polski, którzy oferują świeże owoce, warzywa i zioła , sery, tradycyjne wędliny, ryby, miody, wina, nalewki i browary rzemieślniczych oraz wiele inny produktów przede wszystkim smacznych i zdrowych.

NASZE CELE:

  • Budowanie silnej marki wydarzenia.
  • Wzrost liczby osób odwiedzających nasze miejsce.
  • Pielęgnowanie lokalnej tradycji i utrzymanie jej dziedzictwa kulturowego.
  • Bezpośrednia promocja i sprzedaż produktów.
  • Ochrona środowiska naturalnego poprzez promocję ekologicznej żywności.
  • Propagowanie idei zdrowej żywności.
  • Promocja produktów regionalnych, jako zachęta do zaakceptowania ich na gruncie domowym.
Jeżeli tęsknicie za smaczną lokalną i ekologiczną żywnością i chcecie zrobić wygodne i bezpieczne zakupy w przyjaznej atmosferze, to o „Jarmarku Produktów Regionalnych i Tradycyjnych” nie możecie zapomnieć.

To u nas znajdziecie odwieczne, najbardziej popularne smaki kuchni regionalnych, których różnorodność zaspokoi  apetyt najbardziej wymagających smakoszy.
Poza tym można będzie kupić piękne i oryginalne rękodzieło od lokalnych artystów i wytwórców oraz wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych (koncerty, spotkania ze znanymi ludźmi z  branży gastronomicznej).
Ponadto przygotowano cykl wykładów z dietetykami na temat zdrowego żywienia.
Organizatorzy zaplanowali także szereg atrakcji dla dzieci tj.: tworzenie biżuterii, malowanie buziek, bańki mydlane, konkursy i wiele innych atrakcji.

fotolia_102003099-1
Serdecznie Państwa Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, gdzie  atmosferę stworzą ludzie,  a  wyroby i przysmaki proponowane przez naszych wystawców  sprawią, że będziemy mieli apetyt na więcej…